אחת ההוצאות הכספיות המשמעויות ביותר שעומדות בפנינו, ללא צל של ספק, היא רכישת רכב. בין אם מדובר ברכב חדש לגמרי או רכב יד שנייה והלאה, הרי שמדובר בהוצאה כספית משמעותית שמגיעה לעשרות אלפי שקלים ומעבר לכך.

מאחר וכך הדבר, אז באופן טבעי אנחנו צריכים לקבוע סדר עדיפויות מסוים שיעזור לנו להחליט איזה רכב לקנות ויתרה מזו, מה באמת חשוב לנו. אילו נקודות אמורות להשפיע עלינו כאשר אנחנו ניגשים לקנות רכב.

אין זה סוד, שהיום קל יותר למצוא רכבים למכירה בתנאים אטרקטיביים, רכבים שיכולים להתאים לנו באופן ספציפי. בין אם זה במובן הזה שמדובר בכלי רכב שיכולים להתאים לנו מבחינה כלכלית, מבחינה מעשית, בין אם מדובר בכלי רכב שאנחנו נוכל ונרצה להחזיק במשך זמן רב ועוד. כלומר, הבחירה שלנו אמורה להיות הרבה יותר קלה מאשר בעבר, בגלל שפע האפשרויות שעומד לרשותנו. מצד שני, כשיש לנו הרבה אפשרויות זה יכול גם להקשות על תהליך הבחירה, הרי כל אופציה יכולה להיות טובה ואנחנו נתקשה להחליט איזה רכב יתאים לנו ואיזה פחות.

כפי שאנחנו יודעים, אנחנו יכולים למצוא רכבים למכירה, הן אצל חברות ליסינג, חברות רכב, יבואנים ישירים, חברות שעוסקות בשירותי רכב שונים ובין היתר גם במכירה, וכן בעוד שורה ארוכה של גורמים. אנחנו צריכים פשוט להחליט אצל מי אנחנו רוצים לקנות את הרכב החדש שלנו, כמה אנחנו מוכנים להשקיע ואיזה רכב אנחנו רוצים לקנות.

איך נחליט איזה רכב לקנות

הדבר הראשון שצריך לעמוד לנגד עינינו הוא, מה המחיר שאנחנו נהיה מוכנים לשלם עבור הרכב, כמה כסף נהיה מוכנים להשקיע לשם כך, ואילו אפשרויות מימון עומדות לרשותנו.

בהקשר הכספי אנחנו צריכים גם לקחת בחשבון, הוצאות עתידיות. למשל, אנחנו צריכים לבחון מה צריכת הדלק הממוצעת של הרכב וכמה כסף נצטרך להוציא על כך מדי חודש, מה הבלאי שלו, האם מדובר ברכב אמין, וכן אם מדובר ברכב שניתן לבצע בו טיפולים באופן סדיר ונוח. למשל, אם מדובר ברכב נדיר, אז אנחנו נצטרך לקחת בחשבון שעלויות הטיפול יכולות להיות מאוד גבוהות, בגלל הקושי למצוא חלפים או עצם זה שלא כל מוסך יהיה מסוגל לטפל בו.

הדבר השני שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו הוא, מה בדיוק אנחנו מתכוונים לעשות עם הרכב, אילו שימושים ולאורך כמה זמן אנחנו מתכוונים להחזיק אותו. האם מדובר ברכב משפחה, רכב עבודה, רכב שאנחנו מתכוונים להשתמש בו בשטח או על הכביש. אלה דברים שיכולים להשפיע, לא רק במובן של בחירת הרכב אלא גם יעזרו לנו להחליט באיזה דגם וסוג של רכב אנחנו נרצה לקנות.

הדבר השלישי הוא כמובן כל מה שקשור לנוחות, איכות, בטיחות, דברים שאנחנו נצטרך לבחון בלי קשר לשאלה כמה עולה הרכב ובאיזה סוג רכב אנחנו מעוניינים.

 

Call Now Button