אין כמו החגים לצאת לטיול משפחתי עם הילדים וחברים, בצימר, מלון מפנק או באוהל בחיק הטבע. גם אם הרכב היומיומי שלכם מכיל את כל הילדים, לפעמים כדאי להשכיר רכב בחגים ולהבטיח שהנסיעה תהיה נוחה ומרווחת יותר – הרי אין דין רכב עירוני קטן שמתאים בעיקר לחניות צפופות לרכב מרווח שמכיל את כל הציוד הדרוש לקמפינג מאובזר ומסתדר בקלות עם העליות בכבישים הבינעירוניים.

 

נוחות וביטחון – שתי פנים של אותה המטבע

רכבים מושכרים הם חדשים יחסית, וככאלו כוללים את מיטב החידושים הבטיחותיים שקיימים ברכבים חדישים. נקודות עיגון מוצלחות יותר לכיסאות הילדים, מערכות אקטיביות מונעות תאונות או מתריעות מפני מצבי סיכון אפשריים, שילדה השומרת טוב יותר על התכולה היקרה שלה – המשפחה. כשאתם באים לשכור רכב לטיול משפחתי בחגים, כדאי לחשוב לא רק על הביטחון אלא גם על הנוחות. כאשר יש מספר מרווח רגליים במושבים האחוריים, תא מטען גדול וכדומה – ניתן לאחסן את מרבית הציוד בתא המטען ורק את אותם הדברים שבאמת זקוקים להם בתא הנוסעים ברכב. לכאורה מדובר בנושא נוחות בלבד, אולם אחסון נכון עוזר גם בעקיפין בשמירה על בטחון הנסיעה. ילד עצבני יגרום להסחת דעת של הנהג, חפצים מאופסנים שלא בתא המטען – עלולים להסתיר את הכביש ולפגוע בשדה הראייה, שלא לדבר על פגיעה בנוסעים במקרה של תאונה.

 

לבדוק לפני ואחרי שמשכירים

כדאי לבצע בדיקה מקיפה של הרכב לפני שלוקחים אותו מחברת ההשכרה. וודאו שאין שריטות, שמיכל הדלק מלא ושכל המערכות פועלות. מלבד הביטחון שקיבלתם רכב במצב טוב גם תחסכו לעצמכם עוגמת נפש. גם לפני החזרת הרכב לחברת ההשכרה וודאו שאין שריטות חדשות, שהרכב נקי ומיכל הדלק מלא. התשלום על מילוי מיכל הדלק בעצמיכם יהיה נמוך בהרבה. אם בטעות קיבלתם קנסות במהלך ההשכרה – דאגו לשלם אותם לפני ההחזרה, גם תשלום זה יהיה נמוך מתשלום דמי הטיפול והקנס שיגיע לאחר מכן.

 

איזה רכב כדאי לשכור?

כאשר אתם שוקלים איזה רכב כדאי לשכור, קחו בחשבון את גודל הרכב, מספר הנוסעים וייעוד הרכב. רכבי שטח, לדוגמה, אולי לא מתאימים לטיול ג'יפים פראי, אבל יכולים להתאים מאד לטיול עם שינה בשטח והרבה מקום לציוד עודף כמו אוהלים, שקי שינה, צידניות, גזיות, פנסים וכדומה.

 

הכינונו מראש

רכב מהשכרה מגיע עם ציוד כגון קיט טיפול בתקר, ערכת כלים ועוד. במקרים רבים ניתן לשכור מכל חברת השכרת רכב ציוד נוסף כגון כסא בטיחות לילד או GPS, בתשלום נוסף כמובן. גם אם בחרתם שלא לשכור ציוד נוסף, דאגו להגיע מוכנים – כסאות בטיחות, עגלות ילדים ולא יזיק גם להצטייד בערכת עזרה ראשונה בסיסית לכם וגם לא לצמיגי הרכב. לפני נסיעה ארוכה עצרו בתחנת דלק ובדקו את לחץ האוויר בצמיגים ואת מצב השמן והמים במנוע. בדקו שהרכב מגיע עם כל הניירת הדרושה – ביטוח שמכסה את הנהגים (אולי זה לא הזמן המתאים לתת לבן העשרה להתנסות בנהיגה, הוא קרוב לוודאי לא מכוסה בביטוח רכב מהשכרה) ואל תשכחו שתייה ותעסוקה לקטנטנים, ובעיקר בעיקר – אל תשכחו ליהנות בטיול!

Call Now Button