התחדשתם במכונית חדשה או יד שנייה? כדאי שתעשו היכרות עם עולם ביטוחי הרכב: מביטוח חובה, דרך צד ג' ועד מקיף. מהן החובות שלכם, מתי כדאי איזה סוג ביטוח ומתי לא, ועוד.

בישראל קיימים כמה סוגים של ביטוח רכב: מביטוח חובה, שהוא הביטוח שחייבים לבצע על פי חוק, ועד ביטוח מקיף, שהוא סוג של ביטוח רשות. הביטוחים השונים נבדלים זה מזה במה שהם מכסים וכמובן שבעלות שלהם.

השאלה באיזה סוג ביטוח לבחור היא שאלה שתלויה בכמה גורמים. בנושא הזה כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח טוב, בעיקר מישהו שמכיר אתכם או שעוסק בתחום ויש לו בו ניסיון. למה מישהו שמכיר אתכם? כי חלק לא מבוטל בשאלה "איזה ביטוח מתאים לי" תלוי בהרגלי הנהיגה שלכם, בשנות הוותק שלכם על הכביש ובצרכים האישיים שלכם מהרכב.

 

סוכני ביטוח בחולון מוצאים רק באתר B144

 

ביטוח חובה

ביטוח החובה נדרש על פי חוק. אי אפשר להעביר את הרכב "טסט" (מבחן שנתי) בלי ביטוח חובה בתוקף. עלות הביטוח משתנה בין חברה לחברה, אבל יש לו תכולת מינימום שמוכתבת על ידי המדינה (הפוליסה אחידה). לכן, אם אתם רוצים לקנות רק ביטוח מסוג זה, אתם יכולים לקנות על פי מחיר ומדד השרות, כפי שהם מופיעים באתר הביטוח הממשלתי.

חשוב לדעת שיש נהגים ובעלי רכב בעלי תביעות רבות או עברות נהיגה רבות, שחברות הביטוח לא מוכנות לבטח בביטוח חובה. במקרה כזה קיים סוג ביטוח שנקרא "פול". עלותו יקרה וגבוהה, ולכן לא כדאי להגיע למצב שבו זו האופציה היחידה שלכם לביטוח.

 

ביטוח צד ג'

בביטוח זה, שהוא תוספת לביטוח חובה, אתם מבוטחים במקרה של פגיעה בצד ג' – כלומר במישהו אחר. עלות הביטוח הזה אינה גבוהה יחסית לביטוח מקיף, אבל היא משתנה בין סוג רכב לסוג רכב, ותק הנהג והמין שלו, השימוש ברכב וכמובן – תביעות קודמות. בנוסף לשיפוי הנפגע או לביטוח מפני תביעות גוף או רכב, אתם יכולים להוסיף בפוליסה זו גם ביטוח שמשות וביטוח גרירה – שתי תוספות שכיחות, בעיקר לרכבים ישנים.

ביטוח צד ג' בלבד נהוג לעשות לרכבים ישנים, ובעיקר כאלה שהשווי שלהם נמוך מ- 25,000 ש"ח.

 

ביטוח מקיף

ביטוח זה כולל שיפוי צד ג' אבל מבטיח שיפוי גם עבורכם. הוא מכסה למשל לא רק תאונות, אלא גם גניבה או פריצה לרכב. זהו ביטוח יקר יחסית, במיוחד ברכבים שנחשבים רכבי יוקרה או רכבים מבוקשים על ידי גנבי רכב. עלותו יכולה להתחיל בסכום של 2,500 ש"ח לפרמיה שנתית למכונית משפחתית די "רגילה".

Call Now Button